uzupełnianie włosów

Dlaczego peruki odchodzą do lamusa?

Wszyscy marzą o pięknych i długich włosach, które dodadzą im atrakcyjności. Zadbane kosmyki często zwiększają naszą pewność siebie, a dobrze dobrana fryzura jest w stanie zamaskować zbyt okrągłą lub podłużną twarz. A co jeśli masz krótkie włosy albo znacznie przerzedzone?

W takiej sytuacji zawsze możesz zdecydować się na zakup naturalnej peruki, jednak jej cena kształtuje się w granicach od 2400 do nawet 7000zł. To naprawdę spory wydatek, a przecież istnieją o wiele mniej kosztowne zabiegi. Dzięki nim możliwe jest przedłużanie włosów w bardzo krótkim czasie. Do wyboru masz prawdziwe lub sztuczne pasma, dzięki którym można zagęścić włosy, oraz szereg różnych technik, z których jedną z najpopularniejszych i najnowocześniejszych jest metoda z użyciem ultradźwięków. Polega ona na scalaniu naturalnych włosów z doczepami za pomocą emitowanych przez urządzenie fal. Obok niej prym wiedzie keratynowe łączenie pasm z wykorzystaniem ciepła. Urządzenie przykłada się do łuski (końcówki dołączanych włosów), następnie zgrzewa z naturalnymi kosmykami.

Często stosuje się również technikę tulejkową. Jest najmniej inwazyjna, bo podczas zabiegu nie wykorzystuje się wysokiej temperatury, wosku, czy kleju. Uzupełnianie włosów odbywa się z użyciem blaszek stworzonych z miedzi lub brązu. Pasma doczepione w ten sposób są wyjątkowe trwałe, a ryzyko ich zniszczenia jest znacząco zminimalizowane. Inną dość popularną metodą jest łączenie włosów za pomocą mikroringów. Wykonuje się ją na zimno, a jej główną zaletę stanowi możliwość ponownego wykorzystania doczepianych włosów przy kolejnej okazji.

Teraz coś na temat rodzajów włosów. Najlepiej sprawdzają się słowiańskie kosmyki. Pozyskuje się je najczęściej od młodych mieszkanek Ukrainy, Polski oraz Słowenii. Są to jedyne włosy, które można rozjaśniać, dlatego polecane są dla osób wymagających. Równie dobrym gatunkiem będą europejskie pasma nadające się do układania falowanych fryzur ze względu na swoją budowę. Znacznie rzadziej korzysta się z włosów indyjskich i azjatyckich. Oczywiście zostają jeszcze syntetyczne, choć nie wyglądają już tak naturalnie, jak pozostałe.

Prostszym rozwiązaniem na szybkie i tanie uzupełnianie włosów jest wybór preparatu zagęszczającego. Najlepiej, aby można było dobrać jego odcień pod kolor naszych pasm. Taką opcję zapewnia nam Dr Hair i jego produkt z nowoczesną technologią mikrowłókien keratyny pokrywających problematyczne miejsca. Jeżeli szukasz alternatywy dla peruki i zabiegu przedłużania włosów, to preparat Dr Hair będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem!