jak zagęścić włosy

Jak zagęścić włosy?

W dobie zwiększonego zainteresowania tajnikami urody oraz stawiania sobie pytania “jak zagęścić włosy?”, gdzie co rusz słyszy się o mniej lub bardziej znanych zagadnieniach, którymi sprawnie operują kosmetolodzy, lekarze medycyny estetycznej, fryzjerzy – każdy, kto pośród codziennych spraw znajduje wolną chwilę i poświęca ją na tzw. “czas dla siebie”. Bezmyślne aplikowanie substancji może okazać się szkodliwe lub nieefektywne – dlatego warto rozumieć jak działają dane środki i czy są odpowiednio dopasowane do potrzeb naszego ciała.

Włos ludzki, produkt naskórka zbudowany przede wszystkim z keratyny – którą niszczą procesy z zewnątrz oraz upływający czas – jest wyjątkowo wymagający w pielęgnacji. W dużej mierze kondycja włosa zależy od skóry głowy, która jest podłożem nieustannie podrażnianym przez chemiczne dodatki w szamponach, odżywkach, maseczkach. Jednym z najnowszych trendów w salonach fryzjerskich, który działa doskonale na przerzedzone włosy, jest zabieg keratynowy polegający na “marynowaniu” włosa w keratynie pod wpływem ciepła.

Stylista nakłada na włosy produkt zawierający keratynę, po czym używa narzędzia podobnego do prostownicy przez 90 minut, która wgrzewa kreatynę w wewnętrzną strukturę włosa. Efekt jest natychmiastowy – porowatość włosa zostaje wypełniona dzięki czemu stają się one lśniące i gładkie. Znika problem z puszeniem, a pojawia się łatwość stylizacji oraz głębokie odżywienie. Włosy stają się proste praktycznie w każdych warunkach, nawet podczas deszczowego dnia osoby, normalnie nie mogące obyć się bez kapelusza, który ochroni ich włosy od przemiany w czuprynę, mają możliwość wyjścia na deszcz bez nieprzyjemnych konsekwencji dla ich stylizacji.

Jest to doskonała alternatywa dla wrogiej prostownicy, z którą można się pożegnać na okres od kilku do kilkunastu tygodni, w zależności od czynników zewnętrznych takich jak częstotliwość mycia głowy, kontakt z chlorowaną wodą w basenie (usuwa ona oleje naturalnie zawarte w strukturze kosmyków), rodzaj szamponu (polecane są te bez SLS, SLES, parabenów, PEG, na bazie naturalnych składników). Keratyna działa korzystnie na każdy rodzaj włosa, jednakże jest szczególnie polecana jako rozwiązanie dla rzadkich włosów i niesfornych loków.

Taka terapia w salonie fryzjerskim nie jest jednak pozbawiona wad – mieszanka, która jest wgrzewana we włosy zawiera również formaldehyd, który znany jest ze swojej szkodliwości oraz potencjalnej rakotwórczości. Badania nie potwierdziły jego wyraźniej szkodliwości w tej konkretnej terapii, ale należy mieć na uwadze jego szkodliwy potencjał, przed którym ostrzegają niektórzy eksperci. Warto zauważyć też, że gorąco związane z wgrzewaniem keratyny może powodować wypadanie włosów. Dlatego właśnie przed zdecydowaniem się na przygodę z keratyną w takiej formie warto poradzić się profesjonalisty (najlepiej zaufanego) w salonie, który doradzi jaki produkt będzie najlepszą opcją dla danego typu włosa, istnieje bowiem wiele formuł. Jak zagęścić włosy?

Keratynę można również stosować w postaci suplementu – jako tabletki, spray czy posypkę. Jest to opcja warta rozważenia, ponieważ eliminuje potencjalnie szkodliwy czynnik formaldehydu zawarty w terapii “salonowej”. Ale także i w tym wypadku konieczne jest zachowanie ostrożności i robienie wszystkiego po gruntownym zapoznaniu się z tematem. Należy ściśle stosować się do zaleceń zawartych w ulotkach produktu, w przeciwnym wypadku grozić Ci może hiperkeratynoza – czyli nadmiar keratyny w organizmie.

Skutki będą odwrotne w stosunku do zamierzonych – skóra zrobi się gruba i zrogowaciała, może wystąpić także wypadanie włosów. Jednak w przypadku stosowania się do zaleceń przyjmowania tego suplementu efekty powinny być zadowalające – mocniejsze, grubsze i lśniące włosy bez łamiących się końcówek. Istotne jest, by równocześnie zadbać także o przyjmowanie witamin, które wspomagają proces wchłaniania się keratyny. Często producenci pamiętają o tym i warto zaopatrzyć się w suplementy z keratyną, które już zawierają dodatkową porcję witamin.
Najbezpieczniejszą i obiecującą postacią keratyny jest nanoposypka – drobinki keratyny wczepiające się bezpośrednio w strukturę włosa. Nie ma ryzyka hiperkeratozy i efekt jest dosłownie natychmiastowy.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *