zagęszczanie włosów

Najlepsze domowe sposoby na zagęszczanie włosów

Zagęszczanie włosów nie musi koniecznie oznaczać drogiej wizyty u fryzjera, której efekty utrzymują się tylko przez kilka miesięcy. Z cienkimi włosami można poradzić sobie w domu, w dużo tańszy sposób. Minusem domowych kuracji jest to, że ich efekty nie zawsze widoczne są natychmiast po zastosowaniu. Plusem: że na dłuższą metę dają świetny efekt.

Starym jak świat sposobem na zagęszczanie włosów jest maseczka z roztrzepanego żółtka. Ze względu na dużą ilość składników odżywczych zawartych w żółtku pobudzi ona włosy do wzrostu.

Kolejnym sposobem jest odpowiednie mycie. Podczas prysznica zafunduj sobie masaż głowy. Myj głowę okrężnymi ruchami. Rób to dokładnie. Masaż pobudzi mieszki włosowe do pracy. Poza tym będzie lepiej oczyszczona. Najlepiej będzie jeśli umyjesz ją dwa razy.

Ocet jabłkowy. Rozcieńcz go z wodą destylowaną w proporcji jeden do jednego i tak przygotowaną mieszanką płucz włosy przed myciem. Po naniesieniu mieszanki na włosy wmasowuj ją w skórę głowy przez 3 – 5 minut. Następnie umyj jak zwykle. Ocet również pobudza włosy do wzrostu.

Zagęszczanie włosów w domu nie byłoby możliwe bez dobrej odżywki i maski. Pamiętaj, aby dobrze wmasować je w włosy. W szczególności w końcówki. Dzięki temu nie będą się rozdwajać i niszczyć.

Olejowanie. Wiem, że to taka moda i wiem, że wszyscy o tym trąbią, ale to faktycznie działa! Użyj nierafinowanego oleju kokosowego lub oliwy z oliwek. Możesz również zaszaleć i zmieszać ze sobą wszystkie oleje, jakie masz w domu – każdy z nich ma inne właściwości. Wmasuj je dokładnie w skórę głowy i pozostaw na minimum pół godziny. Jeśli Twoje włosy są suche, zastosuj zabieg na całej ich długości.

Dieta jest dla włosów tak samo ważna jak wewnętrzne odżywianie. Upewnij się, że przyjmujesz wystarczająco dużo witamin z grupy B, A, C i E. Nie stosuj suplementów. Jedz więcej owoców i warzyw.

Jeśli nie możesz doczekać się efektów wszystkich tych zabiegów, możesz chwilowo poprawić gęstość swoich włosów za pomocą elektostatycznych mikrowłókien. Wiem, brzmi trochę jak technologia budowy statku kosmicznego, ale ich stosowanie jest prostsze niż myślisz: wystarczy posypać nimi głowę i wklepać je we włosy. Reszta zrobi się sama: mikrówłókna doczepią się do Twoich włosów. Stosuj tylko te wykonane z naturalnej keratyny (np. Dr Hair) – nie obciążą Twoich włosów.