przedłużanie włosów

Sposoby na przedłużanie włosów

Przeciętnie włosy na głowie rosną 1 cm na miesiąc, choć jest to oczywiście sprawa indywidualna. Niektórym łatwiej zapuścić piękne, długie loki, inni niekiedy nie są nawet w stanie ich wyhodować. Co jednak począć, gdy zależy nam na błyskawicznym efekcie?

Z pomocą przychodzą nam doczepiane włosy w formie pasemek. Jest to bezinwazyjna i bezpieczna metoda, polegająca na przymocowaniu dodatkowych pukli włosów do naszej fryzury. Ich długość możemy dostosować do naszych potrzeb, sprawdzą się zatem i do zagęszczania, i jeśli chcemy osiągnąć przedłużanie włosów. Oczywiście są pewne ograniczenia. Maksymalną długość doczepek ustala się indywidualnie na podstawie naturalnych włosów i ich kondycji. Istnieje kilka metod mocowania pasemek do skóry głowy.

Metoda keratynowa zwana jest też metodą “na ciepło”. Pasemka mocuje się za pomocą zgrzewarki, a wykorzystywana jest keratyna, czyli białko budulcowe włosa. Co 2-3 miesiące należy udać się do fryzjera w celu obniżenia doczepianych włosów – inaczej, z powodu wzrostu tych naturalnych – wyglądałyby nienaturalnie.

“Na zimno” z kolei wykorzystuje się microringi, czyli metalowe obrączki. Zaletą tej metody doczepiania jest brak narażania włosów na wysoką temperaturę oraz dwukrotnie dłuższy okres noszenia – do fryzjera udajemy się ponownie po ok. 4 miesiącach.

Metoda clip-in nadaje się na krótki czas, ale sprawdzi się na takich okazjach, jak wesela czy inne uroczystości. Klipsy są jednak szkodliwe dla naturalnych włosów.

Do łączenia włosów naturalnych z doczepkami wykorzystać można ultradźwięki. Zaletą tego sposobu są dyskretne, niezauważalne łączenia i bezpieczeństwo dla włosów.

Podobne przewagi ma metoda laserowa, dlatego polecana jest dla osób o wyjątkowo cienkich i słabych włosach. Takie doczepki są trwałe – wytrzymują nawet do 6 miesięcy.

Ciekawym rozwiązaniem jest metoda warkoczykowa. Oparta jest na tworzeniu warkoczyka ze splecionych włosów syntetycznych z włosami osoby poddawanej procedurze. Okres noszenia jest dość krótki, ale będzie to świetny wybór dla cierpiących na choroby skóry głowy.

Metoda wykorzystująca siatkę lub mikroskórę jest wyjątkowo trwała i dokładna. Dedykowana jest szczególnie dla osób z dużymi ubytkami w owłosieniu – np. zaawansowanym procesem łysienia lub po chorobie powodującej wypadanie włosów. Wraz z dokładnością niestety musimy przygotować się na znacznie wyższą cenę.

W zależności od metody i ilości doczepianych pasemek cena za przedłużanie włosów zaczyna się od kilkuset złotych. Nie jest to więc najtańsza opcja. Jeśli zależy nam dodatkowo na zagęszczeniu fryzury i dodaniu jej objętości warto zapoznać się z posypkami zawierającymi nanowłókna keratynowe, np. marki Dr Hair. Wystarczy zaaplikować je na skórę głowy, a uzyskamy wizualny efekt gęstszych włosów.

Pamiętajmy, by dbać o swoje włosy i stosować ich odpowiednią pielęgnację, by uniknąć takich sytuacji jak wypadanie włosów czy choroby skóry głowy. Jedynie zdrowe i piękne włosy mogą korzystnie wpływać na samopoczucie.