wzmocnienie włosów

Sposoby na wzmocnienie włosów

NIe ma chyba na świecie kobiety, która nie chciałaby, aby jej włosy były piękne, gęste i lśniące. Samo odchodowywanie włosów to również żmudne i czasochłonne zajęcie. W dodatku odrastające włosy, szczególnie jeśli wcześniej były bardzo krótkie, trudno dobrze ułożyć. Dlatego chciałybyśmy, aby rosły jak najszybciej.

Niestety nieodpowiedni tryb życia ma wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale i na włosy. Zła dieta, stres, antykoncepcja, a nawet pora roku mają negatywny wpływ na stan tego, co mamy na głowie. Wzmocnienie włosów jest jednak prostsze niż mogłoby się wydawać.

Jeśli Twoje włosy są przesuszone przez bardzo niskie (mroźna zima) lub bardzo wysokie temperatury (upalne lato, suszenie, prostowanie i kręcenie), zafunduj im zastrzyk energii w postaci maski lub olejowania. Najpopularniejszą i najefektywniejszą domową maską jest żółtko jajka (dobrze jeśli zmieszasz je z olejkiem rycynowym). W przypadku olejowania użyj nierafinowanego oleju kokosowego. I jedno, i drugie należy wmasować we włosy i pozostawić na nich pod ręcznikiem na co najmniej 30 minut. Następnie umyć głowę jak zwykle.

Odpowiednia dla włosów dieta to dieta bogata w witaminy i minerały. UWAGA! Nie te w postaci suplementów. Poniżej znajdziesz listę minerałów i witamin potrzebnych dla Twoich włosów i informację o tym, gdzie je znajdziesz.
– witamina A – tran i tłuste ryby
– witaminy z grupy B – pieczywo gruboziarniste, rośliny strączkowe, drożdże, płatki owsiane i orzechy
– żelazo – mięso, szpinak, seler, sałata, awokado, brokuły
– siarka – dzika róża, czosnek, szczypior, por, rzeżucha
– selen – pieczywo pełnoziarniste, kasze i otręby
– krzem – skrzyp polny i ziarna zbóż
– magnez – czekolada, kakao, ciecierzyca, kasza gryczana
– cynk – ryby, mięso, jaja, pestki słonecznika
– kwasy omega-3 – ryby, oleje roślinne

Zanim odpowiednia dieta i kuracje na wzmocnienie włosów zaczną działać, możesz wspomóc się elektrostatycznymi włóknami, które są świetnym doraźnym środkiem ekspresowo zagęszczającym włosy. Ale pamiętaj! Używaj tylko nanowłókien z naturalnej keratyny (np. marki Dr Hair), która dzięki temu, że jest lekka, nie obciąży i , co za tym idzie, nie zniszczy Twoich włosów.