wypadanie włosów

Wypadanie włosów – przyczyny i metody na rozwiązanie problemu

Znasz to uczucie kiedy po całym dniu chodzenia w kucyku lub koku “bolą włosy”? To nie włosy. To skóra głowy. A konkret iej kieszonki, w których znajdują się cebulki włosowe. Jeśli włosy splecione są zbyt ciasno, na cebulki włosowe wywierany zostaje duży nacisk. Przez to nie tylko dosłownie wyrywasz sobie włosy, ale powodujesz również ich osłabienie. Osłabione cebulki włosów nie siedzą tak mocno na swoim miejscu, przez co łatwo wypadają. Jeśli wiązanie zbyt ciasnego kucyka zdarza ci się często, może to prowadzić nawet do łysienia – osłabione cebulki przestają w końcu odrastać.

Innym przypadkiem w którym powodujesz wypadanie włosów na własne życzenie jest przesadzanie z tzw. “chemią” i narażanie włosów na zbyt wysokie temperatury. Największy problem stanowią: częste farbowanie (farba zmienia strukturę włosa), kręcenie lokówką i prostowanie (szczególnie to na stałe) i suszenie gorącym strumieniem powietrza. Zdarza się również, że niedokładnie spłukujemy odżywki i szampony, co prowadzi do łupieżu, a w efekcie – powoduje nadmierne wypadanie włosów.

Popularne ostatnio przedłużanie włosów także mocno nadwyręża kondycję tego, co mamy już na głowie. Zbyt ciężkie pasma osłabiają cebulki włosów, które są zbyt mocno ciągnięte (tak, tu winę ponosi grawitacja). W efekcie zamiast zagęścić włosy, na dłuższą metę je sobie przerzedzasz.

Jeśli już padłaś ofiarą własnych błędów, nie panikuj! Jeśli wypadanie włosów nie jest spowodowane chorobą, to można je zatrzymać domowymi sposobami. Na początek przestań je niszczyć za pomocą wyżej wymienionych metod. Następnie – zacznij wzmacniać. Postaw na naturalne sposoby: zmieszaj żółtko z olejkiem rycynowym i nałóż mieszankę na głowę – masz naturalną maseczkę, która odżywi włosy! Jeśli twoje włosy są suche, zastosuj nierafinowany olej kokosowy, który je odżywi i nawilży.

Zanim włosy wrócą do swojej naturalnej objętości możesz stosować nieinwazyjne zagęszczacze takie jak elektostatyczne nanowłókna z naturalnej keratyny (np. sprawdzonej marki Dr Hair). Włókna doczepią się do Twoich naturalnych włosów nie obciążając ich. Z łatwością dobierzesz ich odcień do naturalnego koloru swoich włosów.