zagęszczanie włosów

Zagęszczanie włosów – wystarczy wyrzucić parę kosmetyków…

Za zagęszczanie włosów w salonie fryzjerskim trzeba zapłacić co najmniej 500, a nierzadko ponad 1000 złotych. Oczywiście – efekt jest widoczny zaraz po wstaniu z fotela, ale też jest prawdą, że od tej chwili trzeba jeszcze więcej czasu i wysiłku włożyć w pielęgnację włosów. Tymczasem idąc w odwrotną stronę – uproszczenia, a nie komplikowania całej procedury – można osiągnąć to samo.

Kiedy zagęszczać włosy?

Zagęszczanie włosów jest potrzebne w dwóch przypadkach – albo kiedy uległy one osłabieniu i stały się cienkie (a wiadomo, że cienkie włosy nie są odporne i nie wyglądają ładnie), albo wtedy, kiedy część z nich wypadła, a reszta, choćby i była gruba, nie ma już wymaganej objętości. Wynika z tego, że wystarczy zapobiec osłabieniu włosów lub ich wypadaniu, żeby automatycznie cieszyć się piękniejszą fryzurą. Idąc dalej tym tropem – powodem wypadania i osłabienia włosów są często niewłaściwie dobrane kosmetyki, więc wyrzucając je lub zamieniając, można poprawić gęstość fryzury. Można to zrobić w dowolnym momencie – nie trzeba czekać, aż problem stanie się widoczny, bo zagęszczanie włosów rozumiane jako racjonalne stosowanie dobrych kosmetyków jest podstawowym zabiegiem kosmetycznym. Najlepiej jednak zabrać się za to późną wiosną albo jesienią, kiedy włosy są najmniej obciążone przez warunki pogodowe.

Co wyrzucać, a co kupować?

Pierwsze w kolejce do wyrzucenia są szampony z siarczanami sodu, a to dlatego, że te detergenty są bardzo silne. W laboratoriach używa się ich do perforowania komórek, a na włosy działają destrukcyjnie nawet w małych dawkach, dodatkowo przy okazji podrażniając skórę głowy. Zrezygnować też należy z kosmetyków z dodatkiem parabenów, silikonu oraz alkoholu, substancji zapachowych i barwników. Sporo ograniczeń, prawda? Ale są kosmetyki, często dedykowane specjalnie pod zagęszczanie włosów, które w sposób naturalny zwiększają objętość włosa. Poza tym warto kupić posypkę z nanowłókien, którą można zastosować, zanim fryzura nie osiągnie pełnej wymaganej objętości